Czy to przejdzie bez zastosowania środków przeciwzapalnych?

Od 10 dni mam ból i zaczerwienienie lewego oka. U mnie w rodzinie są przypadki spondyloartopatii i podejrzewam że jest to oczna postać spondyloartopatii bo oprócz bólu, zaczerwienienia i pogorszenia ostrości widzenia nie mam innych objawów. Byłem u okulisty na NFZ, który przypisał krople nawilżające i powiedział że za około 2 tygodnie powinno samo minąć. Nie mówiłem lekarzowi o spondyloartopatii w rodzinie. Czy oczna postać spondyloartopatii sama przechodzi bez zastosowania środków przeciwzapalnych?
MĘŻCZYZNA, 31 LAT 12 miesięcy temu

Witam,Pana objawy oczne wskazują na zapalenie przedniego odcinka gałki ocznej.Ból jednego oka nigdy nie jest objawem suchości oczu.Proponuję zbadać morfologię krwi oraz odczyny zapalne u lekarza rodzinnego, i rozważenie poszerzenia diagnostyki o choroby reumatoidalne zapalne kregoslupa.znasz układ odpornościowy HLA zarządza niektórymi z tych schorzeń.Tkanki oka są podatne na rozwijające się choroby z tej grupy ,jsk również oko może być pierwszym objawem chorób z tej grupy.Leczenie objawowe oka obejmuje leki przeciwzapalne niesterydowe ,a w cięższych przypadkach sterydowe.Również podajemy często leki mieszane , antybiotyki ze sterydem ,które szybciej dzialają objawowo i dodatkowo zabezpieczają przed infekcjami .Oko powinno być zbadane z należytą starannością, celem wykrycia komórek zapalnych w przedniej komorze oka,oraz po poszerzeniu źrenicy,aby obejrzeć tez naczyniówkę. Diagnoza bez badania nie jest możliwa.Istnieje również możliwość ,ze jest to zapalenie twardówki lub nadtwardówki ,które to choroby należą tez do grupy chorób immunologicznych .Pozdrawiam serdecznie dr Kinga Jach