Czy to są problemy sercowe czy może nerwica lub depresja?

Witam. Od kilku dni miałem takie objawy: ucisk w klatce piersiowej, osłabienie, zdenerwowanie, przygnębienie i cały czas miałem obawy że grozi mi zawał. Po kilku dniach te objawy ustąpiły ale obawiam się powrotu tych dolegliwości. Czy to są problemy sercowe czy może nerwica lub depresja.

Dzień dobry. Proszę skonsultować te objawy z lekarzem. Jeżeli diagnostyka medyczna wykluczy przyczyny objawów w tym zakresie, kolejnym krokiem będzie konsultacja psychologiczna. Podobne symptomy występują bowiem w przypadku trudności w obszarze funkcjonowania psychologicznego. Zachęcam Pana do podjęcia działań w tym kierunku. Pozdrawiam.

http://progress.warszawa.pl/

Dzień Dobry Panu,

Proszę zacząć od kontrolnej konsultacji kardiologicznej, celem wykluczenia symptomów pochodzenia sercowego.

Z przesłaniem wszystkiego najlepszego,
Irena Mielnik-Madej

Witam Pana
Warto przeprowadzić diagnostykę kardiologiczną w celu
wykluczenia przyczyn organicznych.
Jeżeli wyniki będą w porządku, to znaczy że Pana dolegliwości
są natury psychologicznej, np. stres, nerwica
Wprawdzie po kilku dniach objawów trudno mówić o nerwicy,
ale możliwe, że to są jej początki.
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Zachęcam do omówienia problemu z psychologiem.
Gdyby chciał Pan porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl