Czy te bóle to skutek nerwicy?

Ostatnio byłem chory i z tego powodu towarzyszył mi silny stres. Zaczęły boleć mnie nogi i nastąpiły jakieś zmiany w krążeniu, przy chodzeniu lub po kąpieli wychodzi mi żyła koło kostki(a kiedys tak nie miałem). Często też mam skurcze na całym ciele. Domyślam się że to nerwica. Wyczytałem że krwi z żył pomagają odpływać mięśnie, ale gdy są spięte właśnie od stresu to krew może mięc utrudniony odpływ. Prosze mi powiedzieć czy mój tok rozumowania jest dobry i jak pozbyć się tej spiętości nóg. :)
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Witam,

zalecane byłyby specjalistyczne badania, proszę zacząć od lekarza rodzinnego, może to być niedobór Magnezu , może być wskazana jakaś inna konsultacja specjalistyczna, np. naczyniowa kardiologiczna, neurologiczna, po wykluczeniu chorób somatycznych diagnozuje się podłoże psychogenne.

Pozdrawiam serdecznie

0

Witam Pana
Pana objawy mogą wskazywać na zaburzenia nerwicowe,
Jednak rzetelną diagnozę można postawić
tylko podczas osobistej konsultacji.
Przede wszystkim ważne jest, żeby Pana problem
został prawidłowo zdiagnozowany.
Najlepszym sposobem dotarcia do przyczyny Pani
problemów zdrowotnych jest konsultacja z lekarzem
i ewentualnie wykonanie podstawowych badań.
Jeżeli lekarz wykluczy choroby somatyczne o podobnym
obrazie klinicznym, to znaczy, że Pana dolegliwości wynikają
ze stresu lub nerwicy i należy podjąć psychoterapię.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz
psycholog
konsultacje@psycholog24online.pl
http://psycholog24online.pl

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Nie ma czegoś takiego jak "nerwica serca". To człowiek ma nerwicę, co oznacza, że nie radzi sobie z lękiem. Objawy mogą dotyczyć praktycznie wszystkich narządów. Mogą być niezbyt nasilone, mogą okresowo zanikać bądź narastać. Można przeżyć życie z tymi objawami nic nie robiąc. Może też być tak, ze objawy powodują znaczny dyskomfort i wtedy leczenie jest konieczne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Nowotwór, SM, czy skutki nerwicy?

Witam, od bodajże trzech miesięcy, czuję się gorzej. Zaczęło się od ostrych bólów brzucha i naprzemiennych zaparć i rozwolnień, potem doszło uczucie niedowładu kończyn dolnych (miałam wrażenie, że nogi odmówią mi posłuszeństwa i upadnę), zawrotów głowy, nudności, bólu mięśni, osłabienie, kłucia ciała, bóle kości, stawów i głowy.  Zaczęły mi drętwieć palce serdeczny i mały oraz wierzch lewej dłoni, ta ręka zaczęła mi słabnąć, już nie jest tak silna, jak kiedyś. Praktycznie co kilka dni odnawia mi się ból gardła, cały czas jestem zmęczona i wstaję niewyspana, chociaż śpię zwykle ponad 8 godzin. Mam problemy z pamięcią, jestem rozkojarzona. Kiedy zaczęły się problemy z przewodem pokarmowym, byłam nawet w szpitalu, bo podejrzewano zapalenie wyrostka, lecz badanie USG jamy brzusznej nic nie wykazało.  W listopadzie robiłam morfologię, która także była w normie. Mam również poważne skrzywienie kręgosłupa (co wyjaśniałoby bóle i drętwienie palców lewej ręki). Jednak cały czas mam wrażenie, że cierpię na jakąś poważną chorobę. Te wszystkie objawy bardzo mnie niepokoją. Cały czas myślę, czy przypadkiem nie mam nowotworu, bądź SM, albo jakiejś innej choroby, co jest męczące, bo ciężko mi cieszyć się tym, że żyję, jestem młoda, że mogę już założyć rodzinę i żyć w spokoju. Od I klasy gimnazjum mam nerwicę, zażywam leki i trwa to już 9 lat. Nie wiem, czy powyższe objawy to właśnie coś, co sygnalizuje poważną chorobę, czy po prostu to wynik ciągłego napięcia i lęku o własną przyszłość. Bardzo proszę o pomoc, Pozdrawiam.

KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Witam!

Jeśli obawia się Pani poważnej choroby, to należy zgłosić się z tym problemem do lekarza pierwszego kontaktu, a następnie na badania do specjalistów. Opisane objawy mogą być wywołane zaburzeniami lękowymi. Umysł potrafi silnie wpływać na ciało i powodować wiele trudnych dolegliwości. Warto, żeby oprócz leczenia farmakologicznego nerwicy, zgłosiła się Pani do psychologa. Lęki powstają w psychice i dlatego pomoc psychologiczna pozwala przyspieszać powrót do równowagi psychicznej. 

U podłoża zaburzeń lękowych leżą trudne doświadczenia, uwarunkowania osobowościowe oraz wewnętrzne konflikty. Dlatego farmakoterapia nie zawsze przynosi oczekiwane i trwałe efekty. Warto, żeby podjęła się Pani psychoterapii, ponieważ w ten sposób może Pani dotrzeć do przyczyn powstania zaburzenia i wpływać na poprawę swojego samopoczucia.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty