Czy to skutek antybiotyku?

Witam. ponad 10 lat temu przechodziłam toksoplazmozę - nie byłam leczona ale byłam pod kontrolą lekarza. W grudniu 2016 urodziłam zdrową córkę - badania w 1 trymestrze nie pokazały nic niepokojącego. jestem teraz w 31 tc i od paru tygodni biorę rovamycine. wychodziły na przemian wątpliwe i dodatnie igm. 3 tyg temu zrobiłam badanie na awidnosc - wartość była ponad 73% (igm 0.7), 2 dni temu badanie powtórzone - awidność 64% (igm 0.71). czemu awidnosc spada? czy to skutek antybiotyku? bardzo proszę o odpowiedź

Lek. Tomasz Budlewski

czy badania były wykonywane w tym samym laboratorium? nie sądze aby było to znaczące. proszę kierować się zaleceniami lekarza prowadzącego leczenie.