Czy to skutki brania tabletek antykoncepcyjnych?

Witam, od dwóch miesięcy zażywam tabletki M*** i pojawiają mi się na łydkach i udach siniaki. Nigdy tak wcześniej nie miałam, teraz wystarczy delikatne klepnięcie lub mocniejszy ucisk, by pojawił się siniak. Czy coś ze mną jest nie tak, czy może to normalne przy tabletkach. Pomóżcie proszę.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
Tabletki antykoncepcyjne raczej powodują zwiększenie krzepliwości krwi. W Pani przypadku wystąpiło jednak zmniejszenie krzepnięcia. Myślę, że warto udać się do lekarza ginekologa - być może tak Pani reaguje na konkretny peparat. Jeśli po zmianie preparatu sytuacja będzie się powtarzać, mogą być konieczne dodatkowe badania.