Zapytaj lekarza

1 , 0 3 1 , 9 4 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to stulejka nabyta?

Witam, mam 24 lata i nigdy nie miałem problemów z moim penisem, jednak jakieś 2 tygodnie temu po kilku stosunkach w ciągu jednej nocy napletek zrobił się  czerwony i trochę mnie bolało... nie przejąłem się  tym bo uznałem ze to przetarcia.... Po 2 dniach i kolejnym stosunku objawy wróciły... wiec przez kilka dni wraz z partnerka przestaliśmy się  kochać... Wszystko było ok ale kilka dni temu po następnym stosunku zauważyłem zaczerwienienie napletka i pieczenie właśnie w tym miejscu... Partnerka powiedziała że ja tez piekło następnego dnia po stosunku- dostała maść od ginekologa i jest ok... Niestety od tego czasu napletek stał się  jakiś sztywniejszy mniej elastyczny i przy ściąganiu z żołędzia boli - zwłaszcza w zwodzie. Wczoraj po stosunku, pod prysznicem zauważyłem drobne pękniecie na napletku... Podczas kilkudniowych przerw między stosunkami zauważyłem poprawę wiec postanowiłem teraz na dłuższy czas odpuścić sobie seks ale boje się że może to się  zmienić w stulejkę- jak tego uniknąć - strasznie się  wstydzę iść z tym do lekarza.
24 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Witam,

Występowanie stulejki w postaci nabytej jest następstwem procesu chorobowego lub długotrwałego zaniedbania higieny intymnej. Przyczyną Twoich dolegliwości nie jest więc- o ile wspomniane objawy nie występowały wcześniej- stulejka. Możliwą przyczyną jest np. infekcja grzybicza, co sugeruje wystąpienie podobnych objawów u partnerki. Zalecam niezwłoczny kontakt ze specjalistą dermatologiem w celu podjęcia leczenia. Do czasu wyleczenia zdecydowanie odradzam podejmowanie współżycia.
Pozdrawiam.

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy