Czy to wina źle wykonanej korony?

Robiłam koronę zęba, mianowicie teraz od wewnętrznie części czuje jak coś mi odstaje, mogę tam wsadzić paznokieć, stomatolog twierdzi że dziąsło opadnie i bezie dobrze, mi wydaje się że to tak nie działa? czy stomatolog powinien wykonać mi nowa koronę? następne pytanie mam aparat ortodontyczny tylko na noc taka nakładkę, teraz nie mieści mi się ta nakładka przez koronę czy to winna źle wykonanej korony?

Aby ocenić sytuację niezbędna jest wizyta w gabinecie i diagnostyka w powiększeniu. Korona powinna tak jak własny ząb mieć naturalne gładkie przejście pomiędzy koroną a korzeniam, od korony protetycznej nie powinno nic odstawać. Kolejność wykonania procedur jest taka że najpierw korona a dopiero potem aparat ortodontyczny, jeżeli wcześniej były nakładki to nie będzie to pasowało bez względu na lekarza i technika wykonującego koronę.