O czym świadczą bóle po zacementowaniu korony porcelanowej?

Mam zacementowana koronę porcelanowa na zebie od tygodnia.Zab na poczatku byl wrażliwy na nadgryzanie i został nieco skorygowany w zgryzie.ale wciąż nie opuszcza mnie rozpieranie zęba tak jakby korona byla za mala.Dziaslo zaczelo bolec mnie ale od strony policzka.Przy nitkowaniu zęba nitka zahacza o cos.A od strony policzka wyczuwalna jest paznokciem szpara pomiędzy zębem a korona.Dentystka zapewniala ze zab powinien sie uspokoić po3tygodniach.Dodam ze przebywam za granica

Dzień dobry,
bez dokładnego obejrzenia sytuacji w jamie ustnej, trudno wydać opinię na temat właśnie zrobionej korony protetycznej. Może być wiele przyczyn tej sytuacji, którą Pan opisuje. Uczucie rozpierania może być związane z tym, że korona zbyt ciasno wciśnięta jest między sąsiednie zęby. Brzeg korony może drażnić dziąsło, a jeżeli jest trochę grubszy, może być wyczuwalny jako szpara, nawet jeżeli korona jest szczelna. Jeżeli problemy nie przechodzą, jedyna rada to jeszcze raz udać się na kontrolę do lekarki, która wykonała koronę.