Czy to wskazuje na ryzyko wady genetycznej?
Witam serdecznie,
podczas pierwszego badania USG miałam wyliczone ryzyko wady płodu i wyniosło ono w trisomii 13 1:1500.
Mam 29 lat i już jestem w 16 tyg. ciąży. Czy takie liczby w moim wieku to norma, czy raczej powinny być inne?
Proszę o odpowiedź.

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży
Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?
Dzień dobry!
Jest to ryzyko populacyjne. Oznacza to, że nie ma Pani dodatkowych obciążeń predysponujących do urodzenia chorego dziecka.
Z poważaniem