Czy to zakażenie w zębach?

Witam mam pytanie mam lekarstwo w zębie oraz na RTG wyszło że mam jakieś małe zakazenie , dostałam antybiotyk Amotaks Dis 1g , Pan w aptece powiedział że na zakazenie ten antybiotyk jest za slaby ale wykupilam i wzięłam wieczorem pierwsza dawkę , czy rani mogła bym nie brać Amotaksu i wziąść inny podobno lepszy Clindamycin MiP ? Czy to zły pomysł ? Dziękuję za odpowiedź.

Proponowałbym jednak trzymać się zaleceń stomatologa a nie "pana z apteki", który przecież Pani nie badał ani nie ma wiedzy odnośnie leczenia stomatologicznego.