Stan zapalny i infekcje w dziurawym zębie

Witam. Pare dni temu obudzilem sie z silnym bólem zęba. Odrazu udałem sie do dentystki, Pani stomatolog stwierdziła stan zapalny i infekcje w dziurawym zębie. Dostałem antybiotyk Clindamycin mip 300 ból miał przejść a w razie bólu zażyć pyralgine. Niestety ból zęba minął na kilka godzin po wizycie, w tej chwili ból jest bardzo mocny do skonczenia kuracji i nastepnej wizyty aż 3 dni. Czy jest jakiś środek który jest w stanie złagodzić ból lepiej niż pyralgina?która daje lekką ulge. Pozdrawiam

Najlepiej skontaktować się z lekarzem prowadzącym leczenie.Stosowane leki zależą między innymi od zaawansowania procesu zapalnego i od indywidualnych preferencji.