Czy tomografia komputerowa obejmuje wszystkie zatoki?

Wykonałam badanie tomografii komputerowej zatok. Otrzymałam opis badania: "Zatoki przynosowe prawidłowo powietrzne, bez cech procesu zapalnego. Kompleksy ujściowo przewodowe drożne. Esowate skrzywienie przegrody. Pneumatyzacja lewej środkowej małżowiny nosa. Brak cech destrukcji kostnych zatok przynosowych." Czy opis "zatoki przynosowe drożne" oznacza ocenę wszystkich zatok, w tym klinowej, sitowej, szczękowych? Czy tomografia zatok obejmuje wszystkie te zatoki i powinny być zawarte w opisie?

Aleksander Ropielewski

To zależy od tego jaki był zakres badania TK zlecony przez lekarza kierującego. Zwykle ocenia się wszystkie zatoki łącznie z klinową i sitową.