Czy torbiel szyszynki i protruzja kręgów w trzech miejscach z niewielkim uciskiem na worek oponowy jest wskazaniem do cesarskiego cięcia?

Dzień dobry.Jestem w ciąży.Chciałabym się zapytać czy torbiel szyszynki i protruzja kręgów w trzech miejscach z niewielkim uciskiem na worek oponowy jest wskazaniem do cesarskiego cięcia?

Lek. Michał Lenard

Nie są to bezwzględne wskazania do cięcia cesarskiego, natomiast Pani przypadek powinien być rozważony indywidualnie po uprzednim zbadaniu i ewentualnie wykonaniu badań obrazowych. Pozdrawiam!