Czy torbiele na piersi i tłuszczaka pod pachą trzeba usunąć?

Mam 48 lat jestem kobietą, stwierdzono u mnie torbiele na obu piersiach w jednej około 2 cm. Bolą mnie piersi w czasie jajeczkowania sprawiają wtedy ból przy dotyku, dlatego nie noszę wtedy biustonosza i pod prawą pachą mam tłuszczaka i czasami boli mnie ramię i drętwieją mi dwa palce.

Dzień dobry!

Jeśli stwierdzono łagodne zmiany torbielowe to nie wymagają one usunięcia. Czy nie znaleziono innej przyczyny drętwienia palców? Może ma Pani zwyrodnienie kręgosłupa szyjnego? Tłuszczaki zazwyczaj znajdują się w tkance podskórnej i nie mają styczności z nerwami, które odpowiadają za unerwienie ramienia i ręki.

Z poważaniem