Czy trądzik na czole jest spowodowany obcięciem grzywki?

Dzień dobry! Mam 13 lat. Nie używam specyfików do twarzy, żadnych przeciw krostkom itd. Ale odkąd zrobiłam sobie grzywkę, zaczęły mi wyskakiwać na czole czerwone krostki. Dużo osób mi mówi, że to właśnie przez tę grzywkę, bo nie ma dopływu powietrza. Ale ja chciałabym się dowiedzieć, czy to jest to?

Witam!
Opisana sytuacja raczej nie powinna wpłynąć na kondycję cery i powstawanie zaskórników czy krostek. Wiek 13 lat jest okresem dojrzewania płciowego podczas którego może dochodzić do zmian skórnych o takim charakterze. Należy dbać o odpowiednie oczyszczanie i nawilżanie skóry twarzy poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków. Pozdrawiam serdecznie!

Witam, proszę udać się na wizytę do dermatologa, lekarz obejrzy zmiany i dobierze kurację lekową, przepisze odpowiednie maści, które wyleczą ten rodzaj krostek.