Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 7 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy tradzik na plecach ma związek z zaburzeniami nadnerczy?

proszę o pomoc Dokuczał mi trądzik na plecach, dekolcie, twarzy oraz nadmierne owłosienie, wąsik, ciemnie włosy na przedramionach, nogach, udach.. dlatego w okresie 08.2017-10.2017 brałam tabletki antykoncepcyjne dionelle, odstawiłam je ze względu na złe samopoczucie (gdy brałam była poprawa) Trądzik wrócił ze zdwojoną siłą, dodatkowo na twarzy pojawił się też trądzik grudkowy, który nie występował wcześniej, mam podskórne bolące gule na twarzy... Problem nie występował od zawsze, w gimnazjum nie miałam takich problemów, zaczęło się ok3 lata temu (mam 21lat) Wykonane badania hormonalne w 4-5 dniu cyklu: TSH 0,2866 uIU/mL FT4: 1,13 ng/dL anti-TPO: 0,28 IU/mL LH: 5,14 mIU/mL FSH 8,09 mIU/mL TESTOSTERON: 0,56 nmol/L PROGESTERON 0,1 ng/mL ESTRADIOL 22 pg/mL DHEAS 443,2 ug/dL GLUKOZA 88mg/dl (norma) Chyba w badaniach podwyższone tylko DHEAS reszta w normie? Proszę o interpretację badań, czy jakieś hormony są zaburzone oprócz DHEAS? Jakie dalsze kroki podjąć? Czy to wskazuje na zaburzenia nadnerczy? Policystyczne jajniki? niestety na wypisie ze szpitala nie ma podanych norm (wartości referencyjnych)
KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Nieprawidłowy jest również wynik TSH - jest obniżony, co może świadczyć o nadczynności tarczycy. Konieczna będzie dokładniejsza diagnostyka w kierunku chorób tarczycy. Jeśli chodzi o trądzik, to sugeruję wizytę u dermatologa, który Panią zbada i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy