Czy tryptofan może obniżyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne, a oprócz tego odżywkę białkową. Zawiera ona aminokwas tryptofan, który jest też składnikiem leków na poprawę nastroju, odradzanych przy antykoncepcji. Czy wobec tego tryptofan może obniżyć skuteczność antykoncepcji?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Nie należy łączyć suplementów L-tryptofanu z antykoncepcją.