Zapytaj lekarza

7 4 0 , 7 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy L-tryptofan wpływa korzystnie na dysfunkcję przedwczesnego wytrysku?

Czy L-tryptofan wpływa korzystnie na dysfunkcję przedwczesnego wytrysku ? Obecnie zażywam suplement diety z tym składnikiem (jest tam również m.in. składnik inozytol). Od dawna miałem problem z przedwczesnym wytryskiem jednak ostatnio dokonał się spory postęp. Stosunek wydłużył się przynajmniej o kilka minut. Zastanawiam się i chciałbym wiedzieć co się przyczyniło do tego "cudu" ;) Czy jest możliwe, że to właśnie ten suplement pomógł mi w tym ?
MĘŻCZYZNA, 30 LAT ponad rok temu

Podryw krok po kroku

Tryptofan nie jest zatwierdzony do leczenia w seksuologii. Nie można wykluczyć korzystnego jego wpływu na opóźnienie wytrysku w niektórych przypadkach.
Przedwczesny wytrysk związany jest zwykle ze względnym niedoborem serotoniny, czyli 5-hydroksytraptaminy.
Ten neurotransmiter powstaje w organizmie właśnie z aminokwasu tryptofanu (przez dekarboksylację, czyli odłączenie CO2.).
Warto podkreślić, że w radzeniu sobie z problemami wytrysku niezwykle ważne jest posiadanie stałej partnerki i regularne z nią kontakty intymne.
Cieszę się, że uzyskał Pan poprawę funkcjonowania.
W nasilonych i utrwalonych objawach braku kontroli nad ejakulacją potrzebna jest zazwyczaj pomoc lekarza seksuologa.
Pozdrawiam Świątecznie. JW, blog seksuologia.com, Poznań, 23.12.16

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy