Czy L-tryptofan wpływa korzystnie na dysfunkcję przedwczesnego wytrysku?

Czy L-tryptofan wpływa korzystnie na dysfunkcję przedwczesnego wytrysku ? Obecnie zażywam suplement diety z tym składnikiem (jest tam również m.in. składnik inozytol). Od dawna miałem problem z przedwczesnym wytryskiem jednak ostatnio dokonał się spory postęp. Stosunek wydłużył się przynajmniej o kilka minut. Zastanawiam się i chciałbym wiedzieć co się przyczyniło do tego "cudu" ;) Czy jest możliwe, że to właśnie ten suplement pomógł mi w tym ?

Przedwczesny wytrysk związany jest zwykle ze względnym niedoborem serotoniny, czyli 5-hydroksytraptaminy.
Ten neurotransmiter powstaje w organizmie właśnie z aminokwasu tryptofanu (przez dekarboksylację, czyli odłączenie CO2.).
Warto podkreślić, że w radzeniu sobie z problemami wytrysku niezwykle ważne jest posiadanie stałej partnerki i regularne z nią kontakty intymne.
Cieszę się, że uzyskał Pan poprawę funkcjonowania.
W nasilonych i utrwalonych objawach braku kontroli nad ejakulacją potrzebna jest zazwyczaj pomoc lekarza seksuologa.
Pozdrawiam Świątecznie. JW, blog seksuologia.com, Poznań, 23.12.16