Serotonina w organiźmie a ejakulacja

witam :) Naczytałam się na wielu forach i stronach internetowych, że utrzymywanie poziomy serotoniny w ograniźmie może opóźnić ejakulację. A więc czy po przez dostarczanie tryprofanu--> serotoniny w pokarmie można znacznie podnieść poziom tego składnika w organizmie? Bardzo zależy mi na tym aby on się o niczym nie dowiedział :) Proszę o szybką odpowiedź. serdecznie dziękuję Zocha :)

Witam! Tego typu zależność nie została udowodniona w badaniach naukowych jednak reakcje tego typu są bardzo zmienne osobniczo w związku z czym warto wypróbować taki sposób postępowania.

Jest to wszystko bardziej skomplikowane, aczkolwiek rola 5-hydroksytryptaminy, czyli serotoniny w patomechanizmie wytrysku jest dobrze udokumentowana.
Myślę, że czeste kontakty będą skuteczniejsze, niż tryptofan.
Być może jakąś częsc tryptofanu organizm zamieni na serotoninę (przez dekarboksylację, czyli odłączenie dwutlenku wegla), ale nie mamy wpływu na wydajność tego toru metabolicznego.
Jesli nie pomoga regularne, częste kontakty - to pozostaje wizyta u lekarza seksuologa.
Osobiście nie jestem przekonany do samodzielnego "kombinowania" z suplementami.
Są one dobre, ale głównie dla producentrów...
Pozdrawiam. JW