Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 8 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Serotonina w organiźmie a ejakulacja

witam :) Naczytałam się na wielu forach i stronach internetowych, że utrzymywanie poziomy serotoniny w ograniźmie może opóźnić ejakulację. A więc czy po przez dostarczanie tryprofanu--> serotoniny w pokarmie można znacznie podnieść poziom tego składnika w organizmie? Bardzo zależy mi na tym aby on się o niczym nie dowiedział :) Proszę o szybką odpowiedź. serdecznie dziękuję Zocha :)
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Posiadanie dzieci przy WZW

Dla kobiety w ciąży każdy problem zdrowotny może być niebezpieczny. A wirusowe zapalenie wątroby brzmi groźnie. Czy wobec tego kobieta z wzw może zajść w ciążę?

Witam! Tego typu zależność nie została udowodniona w badaniach naukowych jednak reakcje tego typu są bardzo zmienne osobniczo w związku z czym warto wypróbować taki sposób postępowania.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Jest to wszystko bardziej skomplikowane, aczkolwiek rola 5-hydroksytryptaminy, czyli serotoniny w patomechanizmie wytrysku jest dobrze udokumentowana.
Myślę, że czeste kontakty będą skuteczniejsze, niż tryptofan.
Być może jakąś częsc tryptofanu organizm zamieni na serotoninę (przez dekarboksylację, czyli odłączenie dwutlenku wegla), ale nie mamy wpływu na wydajność tego toru metabolicznego.
Jesli nie pomoga regularne, częste kontakty - to pozostaje wizyta u lekarza seksuologa.
Osobiście nie jestem przekonany do samodzielnego "kombinowania" z suplementami.
Są one dobre, ale głównie dla producentrów...
Pozdrawiam. JW

Specjalista psychiatrii i seksuologii z wieloletnim doświadczeniem w tych dziedzinach. Pełnił funkcję Konsultanta Regionalnego Medycyny Seksualnej. Członek założyciel Polskiego Towarzystwa Terapeutycznego oraz członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego, Polskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej, Europejskiego Towarzystwa Medycyny Seksualnej i Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy