Czy u mężczyzn możliwe jest zrobienie testu w kierunku HPV na NFZ?

Dzień dobry, Czy u mężczyzn możliwe jest zrobienie testu na hpv na NFZ? Czy jedyna opcja to zrobić taki test prywatnie?
MĘŻCZYZNA, 29 LAT 2 miesiące temu

Dzień dobry,

Niestety NFZ nie refunduje tego typu badań. Badanie trzeba wykonać prywatnie. Koszt takiego badania wynosi od 150 do około 370 złotych, w zależności od zakresu testu na wirusa HPV.

Pozdrawiam