HPV u mężczyzn

Witam. Zaraziłam się wirusem HPV, (brodawki płciowe ) został mi przepisany lek Aldara 5 %- skuteczny, myślałam że już nie pozbyłam, jednak zauważyłam nie dawno u swojego partnera zmiany po odsłonięciu napletka- białe kropki, czy możliwe że go zaraziłam? Jak objawia się HPV u mężczyzn i czy mężczyźni w ogóle chorują na HPV? I jeśli tak to czy HPV u mężczyzn leczone jest w ten sam sposób co u kobiet i można u partnera stosować dokładnie te same leki, które ja przyjmowałam? I jeszcze chciałabym zapytać czy przebieg HPV u mężczyzn jest inny niż u kobiet? Wydaje mi się, że spotkałam się kiedyś z opinią, że mężczyźni przechodzą HPV o wiele ciężej niż kobiety i że wirus ten może u nich spowodować znacznie poważniejsze skutki, aczkolwiek nie jestem pewna tej opinii, tak coś mi się obiło o uszy tylko. Czy mogłabym uzyskać odpowiedzi na moje pytania? Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Oczywiście, u mężczyzn infekcja nieonkogennym typem HPV może objawić się w postaci kłykcin na członku. Aldara również powinna być skuteczna w leczeniu tych zmian u partnera. Ps nie można wykluczyć, że to partner jest nosicielem wirusa HPV. Pozdrawiam