Czy istnieje możliwość, że zarażę go z powrotem tym wirusem?

Razem z partnerem mamy hpv. Niewiadomo,który typ. U mnie nie ma żadnych objawów, ale nie mam wątpliwości,że mogę to mieć, gdyż u partnera wystąpiły kłykciny. Czy istnieje możliwość,że zarażę go z powrotem tym wirusem, gdy on wyleczy sobie te brodawki.I co ze stosunkiem oralnym, czy należy go wyeliminować aby brodawki nie wystąpiły w ustach, gardle, przełyku lub żołądku ? Czy to jest tak, że jeśli już mamy tego wirusa,to możemy normalnie bez obaw współżyć? Bardzo proszę o rozwianie wątpliwości.

W normalnych warunkach organizm samoistnie usuwa zakażenie HPV w ciagu 6-9 miesięcy. Niestety u niektórych osób, ten mechanizm może nie zadziałać. jesli Pani partner ma obecnie kłykciny ( brodawki) to są one zakaźne i oczywiście może się Pani zarazić. Kłykciny moga też występować w jamie ustnej i gardle. Zatem do czasu wyleczenia kłykcin u Pani partnera powstrzymałbym się od współżycia seksualnego.