Zapytaj lekarza

7 4 0 , 3 1 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy u nastolatka możliwy jest trądzik różowaty?

witam, czy u nastolatka mozliwy jest tradzik rozowaty? mialem srednio nasilony tradzik mlodzienczy, bylem leczony izotretynoina, tradzik prawie w calosci zniknal, natomiast zostal rumien na twarzy i poszerzone pękniecia naczynek na twarzy, pytanie czy jest to spowodowane witamina A czyli antybiotykiem ktory przyjmowalem czy moze są to symptomy jakies nowej dolegliwosci, np tradziku rozowatego? czekam na odpowiedz
MĘŻCZYZNA, 19 LAT ponad rok temu

Trądzik - podstawowe informacje

Proszę Pana,
Rumień na twarz może być efektem uwrażliwienia się skóry po terapiach leczniczych, które Pan odbył. Może on ulec zmniejszeniu się po 3-5 miesiącach od zakończenia leczenia izotretynoiną.
Jeśli nie występują grudki i krostki to poszerzone naczynka nie są oznaką trądziku różowatego. Proponuje usunięcie poszerzonych naczynek laserem.
Zapraszam na konsultacje i próbę laserową

Pozdrawiam

Doświadczony kosmetolog. Właścicielka Instytutu Estetyki Delightful Woman. Absolwentka Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.
0

Tak jest możliwy.Może go zdiagnozować dermatolog lub lekarz medycyny estetycznej.

Certyfikowany lekarz medycyny estetycznej. Prowadzi Klinikę Medycyny Estetycznej.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy