Czy ukłucie się nieznaną igłą w stopę jest powodem do niepokoju?

Witam, ostatnio idąc po plaży delikatnie nakłułem sobie małą igłę od strzykawki (prawdopodobnie używana przez cukrzyka do wstrzyknięcia insuliny). Żadna krew się na stopie nie pokazała, strzykawka raczej weszła bardzo płytko, bo od razu po jej ruszeniu druga stopą wypadła. Czy jest się czym martwić? Dodatkowo jest tu gorąco, około 40 stopni w ciągu dnia, piasek pewnie rozgrzany jeszcze bardziej przez słońce. Na tężec byłem szczepiony Z góry dziękuję za odpowiedź

Witam,
proponuje zgłosić się do lekarza i porozmawiać. Ryzyko zakażenia HIV - brak ; ryzyko HBV - raczej brak, jest pan młody ( w opisie 19 lat), szczepiony p/wzwB. HCV bardzo minimalne ryzyko jest. Proponuje oznaczyć anty HCV, anty Hbs i anty HBc total teraz i za anty HCV 3 miesiące.