Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 2 6

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy USG w tak krótkim odstępie czasu jest bezpieczne?

Dzień dobry. We wtorek miałam robione USG piersi i jamy brzusznej. W sobotę mam się zgłosić na jeszcze jedno USG, ponieważ to wtorkowe dobrze nie uwidocznilo przestrzeni zaotrzewnowej (skąd był usuwany zwloknialy krwiak). Czy USG w tak krótkim odstępie czadu jest bezpieczne?
KOBIETA, 26 LAT 2 miesiące temu

Czego unikać w ciąży?

Ciąża to wyjątkowy czas w życiu kobiety. Właśnie wtedy powinna ona szczególnie dbać o swoje zdrowie i samopoczucie. Obejrzyj film i dowiedz się, czego powinna unikać kobieta w stanie błogosławionym.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

tak, jak najbardziej. Najnowsze badania nie wykazały, by USG stwarzało jakiekolwiek zagrożenie dla człowieka – nawet w przypadku kobiet ciężarnych.

Zatem bez obaw może Pani stawić się na kolejne badanie ultrasonograficzne – USG jest nie tylko badaniem bezpiecznym, ale i szybkim, bezbolesnym i nieinwazyjnym.

Być może zainteresuje Panią ten artykuł: https://portal.abczdrowie.pl/usg-jamy-brzusznej.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy