USG piersi 2 miesiące po tomografii głowy
witam.czy mogę zrobic usg piersi po dwoch miesiacach od tomografii głowy?czy to nie jet zkodliwe dla zdrowia?czy usg jest szkodliwe dla zdrowia?

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Prawidłowy przyrost masy ciała w ciąży
Ciąża to czas, kiedy u kobiety w krótkim czasie przybywa sporo kilogramów. Jest to oczywiście naturalny proces. Kiedy jednak tycie w ciąży staje się niebezpieczne?
Witam serdecznie,
Badania USG jest badaniem bezpiecznym i może Pani go bez obaw wykonać. Badanie ultrasonograficzne wykorzystuję ultradźwięk, w przeciwieństwie TK, gdzie wykorzystuję się promieniowanie rentgenowskie. Dlatego też badanie USG nie jest szkodliwe dla zdrowia i może być wykonywane np. u kobiet w ciąży (USG ginekologiczno-położnicze, USG jamy brzusznej etc.)
Pozdrawiam.