Tomografia a rezonans magnetyczny przy silnej bolesności głowy

Witam, jaka jest roznica miedzy tomografia a rezonansem glowy, chodzi mi o to co jest lepsze przy zdiagnozowaniu silnego bolu glowy?

Witam serdecznie,

Oba badania są badaniami diagnostycznymi. Badanie MRI (pot. rezonans magnetyczny) jest badaniem dokładniejszym. W badaniu MRI wykorzystuje się zjawisko rezonansu magnetycznego, a w badaniu TK wykorzystywane jest promieniowanie rentgenowskie, dlatego też badanie MRI jest badaniem bezpieczniejszym dla zdrowia.
Decyzję o wyborze badania w danym przypadku klinicznym należy do lekarza prowadzącego. Dlatego proszę zastosować się do zaleceń Pani lekarza.

Pozdrawiam.