Czy usunąć migdałki?

witam, mam problem z migdałami, usuwać czy nie? bo wśród laryngologów remis 2:2 jedni zdecydowanie na tak inni w żadnym wypadku. od 2lat wysikam z nich bialą treść uciskająć patyczkiem wychodzi jak przez sito cuchnąca masa, w jednmy jest ogromna dziura,tam śmierdzi jak smok. Najgorszy jest ten smród, cały czas lekkie zaczerwnienienie, uczucie jakbym ssał olej w buzi, lecz nie choruje. Mam również przewlekłe zapalenie zatok.Mam już pełną głowe od opinii termin wycięcia tuż tuż,waham się..

Po pierwsze,jeżeli laryngolog nie jest chirurgiem tylko pisarzem recept to nikomu nie pomoże a tylko zaszkodzi. Po drugie, gdyby lekarze uważali na wykładach w trakcie studiów a potem dokształcali się ustawicznie to by wiedzieli, że migdałki potrzebne są do siódmego, ósmego roku życia i koniec. usuń je póki nie zrobią Ci krzywdy chorobą reumatyczną stawów serca itd.