Czy usunąć obkurczony pęcherzyk żółciowy?
Witam, od roku w kilku badaniach usg mam obkurczony pęcherzyk żółciowy, trudny do zbadania. Wcześniej badania wykazywały polip cholesterolowy(?). Ostatnie badanie: po trzech dniach przyjmowania No-spa 3x1, na czczo wniosek lekarza - pęcherzyk trwale obkurczony (marski). Wycofalam się z zabiegu usunięnią pęcherzyka, bo lekarz radiolog zasugerowal, ze wycięcie go moze byc utrudnione. Jestem zarejestrowana do innego chirurga na konsultację. Co mam zrobić? Zostawić go, czy wyciąć? Kobieta - lat 40

KOBIETA, 41 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Sugerowalabym chyba jednak wycięcie z uwagi na opisywany wcześniej polip.
Pozdrawiam