Czy usunięcie ósemek pomoże wyprostować zęby?

Mam 30 zębów, urosły mi 2 osemki po prawej stronie, po lewej juz nie. Mam tak od 3 lat. Chyba przez to nie mam prostego zgryzu, pamietam jak wyzynala mi sie górna osemka ( najpierw mialem dolną osemke) to podczas spania, mialem jakies zgrzytanie zębow. Jesli urosly mi 2 osemki po prawej stronie to jak to wpłyneło na moje zęby, zgryz? Czy jesli usunę te osemki wszystko wroci do normy czy jakis aparat bedzie potrzebny?
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 5 miesięcy temu

Wyrzynanie zębów 8 może ale nie musi powodować zmiany w zgryzie i "pokrzywienie" zębów przednich. Jeśli jednak już do tego dojdzie, to samo usunięcie zębów nic nie da , zgryz sam się nie "naprawi". Aby dokładnie ocenić sytuację można udać się na konsultację do ortodonty.