Jak można wyprostować zęby i czy może mieć to wpływ na lepszą wymowę?

Witam, moje przednie zęby są wysunięte do przodu, mam też wadę wymowy - seplenię. Jak można wyprostować zęby i czy może mieć to wpływ na lepszą wymowę? Czy aparat na zęby będzie skuteczny? Jak wyglądają koszty? Proszę o odpowiedzi.

Witam. Wada zgryzu może mieć wpływ na wadę wymowy. Jeśli nie usunie się wady zgryzu to terapia logopedyczna może nie przynieść efektu. Jednakże samo założenie aparatu ortodontycznego, korygującego zgryz nie usunie seplenienia; niezbędna jest terapia logopedyczna.

Z wyrazami szacunku. Anna Tońska-Szyfelbein
http://www.logo-ped.gda.pl

Witam,
Musi Pani skorzystać z wizyty u ortodonty, jedynie on może wyprostować zęby poprzez założenie aparatu ortodontycznego. Niestety koszty są w granicach 4 000 - 10 000 zł to zależy jaki aparat będzie musiała Pani mieć założony. Ortodonta określi koszty i możliwości leczniczo-estetyczne. Jeżeli chodzi o mowę to i tak będzie musiała Pani skorzystać z terapii logopedycznej korygującej seplenienie.
Pozdrawiam
Aleksandra Karlik

Zaburzenia zgryzu mają wpływ na wady wymowy. Najlepiej udać się do ortodonty, który po zbadaniu Pani określi rodzaj wady i zaproponuje leczenie,np.aparat.