Do jakiego wieku można prostować zęby?

Witam mam krzywe zęby. dolna i górna szczęka chociaż górna bardziej. chciałabym w przyszłości nosić aparat na stałe. miałam kiedyś taki który nosiłam tylko na noc ale zrezygnowałam po pół roku. mam 20 lat. chciałam się dowiedzieć do jakiego wieku jest możliwe wyprostowanie zębów, jak długo taki aparat trzeba nosić i ile takie coś kosztuje. pozdrawaiam.

Mogę Panią uspokoić. Aparat można nosić w dowolnym wieku. Jest to związane z przebudową kości i więzadeł, które trzymają w niej zęby. Oczywiście - im młodszy jest pacjent, tym lepiej. Koszty są uzależnione od rodzaju Pani wady stawowej (czynnościowej), kostnej i zębowej. Pozdrawiam

Nie ma limitu wieku. Stały aparat ortodontyczny można założyć w każdym wieku. Najczęściej trzeba założyć aparat i na góre i na dół. O tym decyduje ortodonta, nie pacjent. Założenie jednego aparatu (góra lub dół) średnio kosztuje od 1700 do 4000PLN. Leczenie trwa najczęściej 2-3 lata. W tym czasie trzeba zgłaszać się na wizyty kontrolne co 4-6tyg. Każda wizyta to około 100-200PLN.

Pozdrawiam
Karolina Michalska-Bałaga
www.vital-dent.pl

Jeśli są wyleczone wszystkie zęby, nie choruje się na paradontozę, a kość jest w dobrym stanie – wady zgryzu można korygować w dowolnym wieku. Wiek taki jak u Pani – tym bardziej jest odpowiedni. Natomiast nie ma jednej odpowiedzi na pytanie – ile aparat trzeba nosić i jakie są jego koszty. Aparat nosi się do skutku, a leczenie może trwać pół roku lub nawet ponad 2 lata (przy zaawansowanej wadzie zgryzu) – wszystko zależy od skali problemu oraz zastosowanego aparatu. Na cenę aparatu również ma wpływ model i zastosowana technologia. Przykładowo aparaty ligaturowe (klasyczne stałe aparaty) to 2500 zł za jeden łuk za metalowy aparat lub 3500 za taki wykonany z ceramiki. Można również zdecydować się na aparaty bezligaturowe oraz niewidoczne aparaty nakładkowe Invisalign – tutaj koszty są wyższe ze względu na większą estetykę, wygodę i komfort. Do tego oczywiście dochodzą koszty wizyt kontrolnych. Proszę się zgłosić na wstępną konsultację ortodontyczną, a lekarz z pewnością dobierze satysfakcjonujące rozwiązanie.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl