Czy usuwanie pieprzyków jest bezpieczne?

Witam bardzo.Mam jeszcze jedno pytanie.Czy jest dobrze jezeli usuwa sie pieprzyki.Lekarz powiedział że w 95 % jest zmiana łagodna.Bardzo się boje poniewaz mam dwójke małych dzieci.pozdrawiam i czekam za odp.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Usuwanie zmian skórnych odbywa się w znieczuleniu miejscowym i nie jest niebezpieczne. Proszę nie obawiać się zabiegu.

Usunięcie znamienia zaleca się wtedy gdy zmian jest duza, znajduje się w miejscu narażonym na drażnienie, promieniowanie UV lub ma cechy tzw niepokoju onkologicznego. Usuwanie zmian łagodnych jest całkowicie bezpieczne i jest traktowane jako profilaktyka. Proszę się nie obawiać i wyrzucić z głowy przesądy.