Zapytaj lekarza

7 3 6 , 8 6 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy uszkodzenie odcinka szyjnego i lędźwiowego może wynikać z przesuwania ciężkiej szafki?

witam,w marcu 2016 przesuwalam ciezka szafke od tego momentu pojawily sie problemy z kregoslupem,tachykardia bole ramion i rąk podczas wykonywania czynnosci dretwienie oraz prady w rekach oraz uczucie ciezkich miesni neurolog powiedzial ze mam w odcinku szyjnym po lewej stronie blokade co to wlasciwie znaczy i jak ja leczyc ? powiedzial tez ze mam uszkodzony odcinek szyjny i ledzwiowy czy moze to byc po tej szafce ? i jak leczyc ta blokade?
KOBIETA, 26 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Witam!
Odcinek szyjny raczej wykluczony - chyba, że przesuwała Pani również głową. Neurolog lub ortopeda, badania radiologiczne lub RM i podjęcie odpowiedniego leczenia - konieczna rehabilitacja! Blokadę to się stosuje jako zabieg leczniczy - ma wyłączać funkcje ruchowe lub bólowe nerwów! Jeżeli jest problem w komunikacji z lekarzem leczącym to należy zmienić lekarza. A może dodatkowo powstał problem emocjonalny, który pogłębia doznania bólowe - nie zaszkodzi konsultacja psychologiczna.
Z poważaniem
W. Łuczkowski.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy