Czy uszkodzenie odcinka szyjnego i lędźwiowego może wynikać z przesuwania ciężkiej szafki?

witam,w marcu 2016 przesuwalam ciezka szafke od tego momentu pojawily sie problemy z kregoslupem,tachykardia bole ramion i rąk podczas wykonywania czynnosci dretwienie oraz prady w rekach oraz uczucie ciezkich miesni neurolog powiedzial ze mam w odcinku szyjnym po lewej stronie blokade co to wlasciwie znaczy i jak ja leczyc ? powiedzial tez ze mam uszkodzony odcinek szyjny i ledzwiowy czy moze to byc po tej szafce ? i jak leczyc ta blokade?

Witam!
Odcinek szyjny raczej wykluczony - chyba, że przesuwała Pani również głową. Neurolog lub ortopeda, badania radiologiczne lub RM i podjęcie odpowiedniego leczenia - konieczna rehabilitacja! Blokadę to się stosuje jako zabieg leczniczy - ma wyłączać funkcje ruchowe lub bólowe nerwów! Jeżeli jest problem w komunikacji z lekarzem leczącym to należy zmienić lekarza. A może dodatkowo powstał problem emocjonalny, który pogłębia doznania bólowe - nie zaszkodzi konsultacja psychologiczna.
Z poważaniem
W. Łuczkowski.