Czy te objawy wskazują u mnie na SM?

Witam Mam 42 lata. Czy to moga byc obajwy stwradnienia rozsianego? - oslabiona lewka reka,nie starcilam w niej sily, ale mam "slabe" palce przy pisaniu na komputrze i oolnie reka jets ciezka przy podnoszeniu. - bol w nadgarstku i lokciu. Ten bol w nadgarstku i lokciu pojawil sie juz kilka miesiecy temu - slaba prawa noga, nie upadam, ale jest wrazliwa i bola mnie miesnie, posladek i odcinek ledzwiowy krekoslupa - pracuje duzo na komputrze Wszystkie te objawy bjawy pojawily sie po przeprowadzce, 3 tygodnie temu. Nosilam sporo ciezkich rzeczy. Te objawy bardzo mnie stresuja,wpadam w panike (suchosc, ust , szybki oddec, parastezje twary i jezyka - wszystkie te obajwy przechodza po zarzyciu xanaxu) Wszystkie badania krwi w normie ( morfologia, OB, CRP,OB,B12,B9,bark przeciwciał przeciw receptorom acetylocholiny (AchR), TSH, wapn, sod,potas etc) Dziekuje za pomoc

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli badania są w normie, a Pani widzi związek pomiędzy pracą przy komputerze i przeciążeniem kręgosłupa, a wspomnianymi dolegliwościami, to być może warto byłoby rozważyć wizytę u ortopedy, w przypadku podejrzenia SM – neurologa.

Być może ten artykuł okaże się przydatny: https://portal.abczdrowie.pl/stwardnienie-rozsiane.

Na podstawie Pani opisu można wysnuć wniosek, że praca przy komputerze mogła wpłynąć negatywnie na kręgosłup np. poprzez osłabienie mięśni, co z kolei mogło spowodować pojawienie się przepukliny krążka międzykręgowego, charakterystycznej dla dyskopatii.

Choroba może dawać dolegliwości bólowe promieniujące do kończyn dolnych lub górnych (w zależności od umiejscowienia się przepukliny na konkretnym poziomie). Najczęściej jest to przepuklina lędźwiowa bądź szyjna.

Więcej informacji odnajdzie Pani w naszych artykułach, zachęcam do lektury: https://portal.abczdrowie.pl/przyczyny-bolu-kregoslupa oraz https://portal.abczdrowie.pl/przepuklina-kregoslupa.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.