Co oznaczają te objawy przy zgadze?

Witam . Od nie dawna chodzę do gastrologa z powodu cofania się treści do przełyk i zgagi po jedzeniu oraz nudności i ciągły ból gardła a także boli prawa strona szyji i sporadycznie kłuje mnie w mostku który mnie męczy od kilku miesiecy .Jestem na lekach refluksowych i diecie lekkostrawnej. Od kilku tygodni zaczęły mnie boleć ramiona , bark i łopatki głównie z prawej strony objawiają się przy pracy fizycznej. Gastrolog stwierdzić że przyczyną jest obciążenie kręgosłupa. Czy objawy mogą oznaczać też stan zapalny w kręgosłupie ? I do kogo muszę się udać ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

jeżeli pracuje Pani fizycznie i kręgosłup nie jest do tego przyzwyczajony, nie ma Pani wyrobionych mięśni przykręgosłupowych oraz nie dba Pani o higienę tego narządu (niewłaściwa postawa, nadmierne przeciążanie kręgosłupa itd.), to faktycznie bóle barków, ramion czy szyi mogą być związane właśnie z kręgosłupem. Ból może wskazywać na przeciążone mięśnie, stawy lub uszkodzenia krążków międzykręgowych.

O bólu kręgosłupa przeczyta Pani w naszym artykule: https://portal.abczdrowie.pl/bol-kregoslupa.

Co do stanu zapalnego, to zawsze ból jest jego oznaką. Proszę skierować się do internisty, który, jeśli uzna to za konieczne, skieruje Panią do ortopedy. Niewykluczone, że leki przeciwzapalne oraz fizjoterapia wystarczą, by dolegliwości ustąpiły.

Być może ten materiał również Panią zainteresuje: https://portal.abczdrowie.pl/zespol-bolesnego-barku.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.