Stan zapalny barku a fizjoterapia

Wtam. mam stan zapalny barku lewego (dokładniej chodzi o okolice lewej łopatki) właśnie zaczeła mi sie fizjoterapia. ale po kazdej sesji fizjoterapi bark boli mnie jeszcze bardziej tak ze nie daję rady pracować. czy to normalne ?

Stan zapalny barku jest bardzo bolesny a leczenie długotrwałe.O leczeniu farmakologicznym i intensywności zabiegów fizjoterapeutycznych decyduje lekarz prowadzący.Proszę starać się nie leżeć na chorym barku i nie spać na nim,nie obciążać go podczas prac domowych,spać na odpowiednich poduszkach lub wałkach, wypełniając przestrzeń między potylicą a barkiem, aby kręgosłup szyjny miał punkt podparcia.Mogą również pomóc ciepłe kąpiele.

Witam,

Zależy od tego jakie techniki ma Pan stosowane w trakcie fizjoterapii, ewentualnie zabiegi fizykoterapeutyczne. Jeżeli są to metody terapii manualnej to może Pan odczuwać ból po sesjach. Drugim powodem występowania bólu może być kwestia Pana stanu. Jeżeli jest to stan ostry, trwający do 10-14 dni od powstania bólu to niestety fizjoterapeuta ma ograniczone pole manewru i za wiele Panu nie jest w stanie pomóc - w przeciwnym wypadku mógłby pogorszyć Pana stan. Rehabilitacje rozpoczyna się w momencie ustania stanu ostrego.

Witam. Głównym celem fizjoterapii w przypadku stanów zapalnych jest ograniczenie stanu zapalnego i bólu. Owszem są techniki, które mogą powodować ból w momencie ich wykonywania ale w ich efekcie ma miejsce złagodzenie objawów bólowych. Dlatego też z całą pewnością nie powinien Pan/i czuć się gorzej po terapii. Oznaczałoby to, że nie spełnia ona swojej funkcji. Jeżeli tak jest, proszę przy kolejnym spotkaniu koniecznie porozmawiać ze swoim fizjoterapeutą o tych objawach. Pozdrawiam.

Dobry wieczór:)
proponuję skontaktować się z lekarzem fizjoterapeutą może trzeba będzie zmienić lub przerwać zabiegi .