Czy w 21 tygodniu ciąży można latać samolotem?

Witam. Czy w 21 tygodniu ciąży można podróżować samolotem? Słyszałem że ze względu na zmiany ciśnienia wrażliwcom na zmiany ciśnienia czasami w uszach piszczy jeszcze dwa tygodnie po podróży.

Lek. Katarzyna Szymczak

Jeśli ciąża przebiega prawidłowo, nie ma przeciwwskazań. Różnica ciśnień może być uciążliwa, aby zmniejszyć dolegliwości można rzuć gumę lub często przełykać ślinę.