Czy w ciąży można latać samolotem?

Witam :) Chcialabym Zapytac czy w 4 tygodniu ciazy mozna leciec samolotem ? maxymalny czas podrozy 2 godziny. Pozdrawiam

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Latanie samolotem w piewszym trymestrze ciąży jest raczej bezpieczne, jeśli ciąża przebiega prawidłowo i nie jest zagrożona.( w przypadku ciąży zagrożonej odradza się podróże lotnicze). Każdy przypadek powinien być rozpatrywany indywidualnie, z lekarzem ginekologiem prowadzącym ciążę. Pozdrawiam