Czy w ciąży można wykonać gastroskopię?

Witam. Jestem w 7 tygodniu ciąży. Przed zajściem w ciążę brałam controloc 20 ponieważ podejrzewano u mnie refluks zoladkowo przelykowy, czulam taki ucisk i bol w klatce piersiowej nie bralam tabletek do konca bo objawy ustapily a potem wlasnie zaszlam w ciaze. Mialam miec robiona gastroskopie ale z powodu zajscia w ciaze mialam odwolana. Teraz znowu te bole sie pojawily. Czy w ciąży mozna wykonywac gastroskopie? Lub brac jakieś leki na ta dolegliwosc? Dziekuje za odpowiedz.

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje udac się do lekarza gastroenterologa po zbadaniu będzie można określić dalsze postepowanie