Co powoduje ból w przełyku?

Witam. W grudniu miałam grype żołądkowa i duzo wymiotowalam, potem zaczelam miec bole w klatce piersiowej w przelyku(calodzienny ucisk na srodku klatki piersiowej). Lekarz zapisal mi controloc na 14 dno po 7 bole ustapily wiec przestalam brac tabletki teraz powrocily i od dluzszego czasu znowu czuje bol w przelyku. Znowu bylam u lekarza i dostalam polprazol 40 mg ale poki co mi nie pomaga. Czy to moze byc refluks? Czy bol przy refluksie moze meczyc caly dzien? To nie jest pieczenie tylko bol.

Lek. Katarzyna Szymczak

Mogą to być objawy refluksu, ale także innych chorób klatki piersiowej, wskazane byłoby wykonanie chociaż ekg, do rozważenia wizyta u gastroenterologa.
Pozdrawiam