Bóle brzucha przy refluksie żołądkowo-przełykowym i przepuklinie żołądkowej

witam! moje pytanie dotyczy refluksu zoladkowo-przelykowego do tego przepuklina zoladkowa oraz zapalenie przelyku, przyjmuje leki controloc+zirid... otóż gdy wypycham mocno brzuch zaczyna bolec od samego brzucha poprzez przelyk az do glowy. od brzucha do przelyku bol idzie w jednej linii(srodkiem) a od przelyku (oczywiscie srodkiem tez) rozchodzi sie tez po obu stronach szyi na glowe... prosze o pomoc

Piotr Pilarski

Objaw o którym Pani mówi to zgaga. Jest to typowy ból przy refluksie oraz zapaleniu przełyku. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego. Do rozważenia intensyfikacja leczenia ewentualnie gastroskopia.

Pozdrawiam.