Rak przełyku a nieustający refluks

Slyszalam ze jak ktos choruje przez dlugie lata na refluks zoladkowo- przelykowy,to jest narazony na zachorowanie na raka przelyku.Ja choruje na refluks juz 20 lat,mam tez przepukline rozworu przelykowego przepony,czy pomimo tego ze od poczatku choroby biore od tego leki i tak moge zachorowac na raka przelyku?

W przebiegu choroby refluksowej przełyku, jego błona śluzowa może przekształcić się w tzw. przełyk Barretta i to jest stan przednowotworowy. Po wielu latach, powinna Pani poddać sie gastroskopii, podczas której zostaną pobrane wycinki w przełyku. Jeśli nie będzie w nich rozpoznania przełyku Barretta może Pani przestać się martwić.