Czy w comiesięcznych USG albo w badaniach prenatalnych można określić wielkość łożyska?

W 34 tc nastąpiło wewnątrzmaciczne obumarcie płodu (pierwsza ciąża). Najprawdopodobniej doszło do przewlekłego niedotlenienia, niedokrwienie płodu i niewydolność łożyska.Czy w badaniach comiesięcznych USG albo w badaniach prenatalnych można określić wielkość łożyska? jego niewydolność? Czy widać w tych badaniach, że łożysko jest za małe, że nie rozwija się prawidłowo? czy jeżeli wykryje się to wcześniej czy podaje się wtedy kobiecie w ciąży jakieś leki, aby łożysko rozwijało się prawidłowo?

Piotr Pilarski

Bada się łożysko, wielkość i dojrzałość. Nie ma sposobu aby skutecznie wpłynąć na łożysko. Jedynie ogólne zalecenia: rzadnych toksyn - papierosów alkoholu. Zdrowe odżywianie, dieta urozmaicona. Oszczędzający tryb życia.

Pozdrawiam.