Wewnątrzmaciczne obumarcie płodu a mały brzuch ciążowy

W 34 tc nastąpiło wewnątrzmaciczne obumarcie płodu (pierwsza ciąża).Nie choruję,całą ciążę czułam się dobrze.Jedyne co mnie niepokoiło to mały brzuch ciążowy i to, że w ciąży przytyłam tylko 5 kg, ale lekarz mówił, że jeżeli dziecko jest prawidłowych rozmiarów to nie ma się czym martwić.Czy słusznie?Jaka mogła być przyczyna tego, że tak mało przybrałam na wadze? (zdrowo się odżywiałam, oczywiście nie odchudzałam się).Czy to mogło już wykazywać jakąś nieprawidłowość w rozwoju ciąży?

Piotr Pilarski

Lekarz prawidłowo to wytłumaczył. Nie ważne ile Pani przytyje ważne, że dziecko jest prawidłowych wymiarów. Hipotrofia płodu może wskazywać na jego chorobę.

Pozdrawiam.