Czy w czasie badania ginekolog może ocenić datę ostatniego współżycia?

Dzień dobry mam 39 lat . Piszę z zapytaniem czy ginekolog w czasie badania jest wstanie ocenić kiedy ostatnio współżyłam czy nie ma możliwości by to stwierdzić w czasie badania na wizycie ?

Redakcja abcZdrowie

Witam,

nie jest możliwe, żeby ginekolog na podstawie badania ginekologicznego wskazał datę ostatniego współżycia. Kobiece narządy rozrodcze są bardzo elastyczne, w związku z czym stosunek nie pozostawia na nich trwałych śladów.

Wyjątkiem jest stosunek odbyty tuż przed wizytą lub na kilka dni przed umówionym spotkaniem. Wówczas lekarz może wykryć obecność nasienia w wymazie pochwy.

Jeśli stosunek odbędzie się przed samą wizytą należy poinformować o tym ginekologa, gdyż może to wpłynąć na zaburzenie wyniku badania.

Podobne pytania znajdzie Pani pod poniższymi linkami: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/mozliwosc-sprawdzenia-kiedy-kobieta-odbyla-ostatni-stosunek-seksualny, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-sprawdzic-kiedy-kobieta-odbyla-ostatni-stosunek.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.