Czy w moim przypadku ciąża jest możliwa?- zsunięta prezerwatywa

Witam!
Mam 24 lata i dwunastego dnia cyklu (cykle mam 26-28 dni) kochałam się ze swoim narzeczonym. Podejrzewam, że zaczynał się wtedy okres płodny (bo 14 dnia odczuwałam charakterystyczny ,,ból” owulacyjny).

Użyliśmy prezerwatywy, dodatkowo do wytrysku doszło poza mną (właśnie ze względu na dni płodne), po tym stosunku zaczęliśmy od nowa, narzeczony założył nową prezerwatywę, która po zaledwie 2 minutach niestety się zsunęła, kiedy to zmienialiśmy pozycję. Prezerwatywa leżała obok.

Narzeczony jest pewien, że nie doszło do kontaktu moich narządów płciowych z penisem, jednak ja jakoś się boję ( jestem panikarą), bo ciągle myślę, że były to w końcu moje dni płodne.
Dodam, że po zsunięciu prezerwatywy członek był suchy (więc chyba rzeczywiście nie był we mnie, bo ja byłam dość obficie nawilżona).
Proszę o pomoc. Z góry bardzo dziękuję:))))

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Niestety nie jest możliwe by jedynie na podstawie informacji przekazywanych
przez internet sprawdzić, czy dana osoba jest w ciąży, czy nie.
Prawdopodobieństwo występuje zawsze, jeżeli doszło do stosunku seksualnego,
nawet jeśli używane były środki antykoncepcyjne lub nie doszło do wytrysku w drogach rodnych kobiety.
Aby uzyskać 100% pewność należy zgłosić się do lekarza ginekologa. We własnym zakresie można również wykonać test ciążowy dostępny w aptekach na terenie całego kraju.
Ta problematyka jest szeroko omówiona na naszym portalu w videocastach, odpowiedziach ekspertów i artykułach, np:
http://parenting.pl/portal/objawy-ciazy

Zespół redakcyjny abcZdrowie.pl