Czy w moim przypadku można mówić o depresji?

Witam, mam 24 lata. Od kilku miesięcy przez pandemię jestem osobą bezrobotna. Mam wrażenie, ze od jakiegos czasu nic mnie nie cieszy, nie mam na nic siły, oraz jestem obojętna na wiele rzeczy. Chciałabym podjąć nowa prace, lecz mam lecz nie wiem co chciałabym robić. Mam wrażenie, ze do niczego się nie nadaje i nie mogę się odnaleźć w życiu codziennym. Czy to depresja? Jak sobie radzić?

Witam, sytuacja w której się Pani znalazła wpływa na Pani samopoczucie psychiczne i obniżenie nastroju. Aby postawić właściwe rozpoznanie proszę skorzystać z pomocy lekarza psychiatry. Długotrwałe pozostawanie bez pracy może wywołać poczucie o którym Pani pisze, czyli wrażenie że do niczego się Pani nie nadaje. Przesyłam link do artykułu który wyjaśnia to zjawisko: https://portal.abczdrowie.pl/wyuczona-bezradnosc . Aby łatwiej zdecydować i zastanowić się o dalszym kierunku rozwoju, proszę skorzystać z pomocy psychologicznej.

Pozdrawiam

Dorota Nowacka