Depresja u chłopaka

Dzien dobry nie wiem co robic jestem z chłopakiem pol roku jestem bardzo zakochana on tez bardzo mnie kochał potrafil mi to powiedziec od pewnego czasu cos sie zmienilo bylo smutno bez uczuc on nie wiedzial co sie z nim dzieje teraz przez ostatnie dni plakal mowil ze nie wie nic nie chce chodzic do pracy nie chce zyc z niczego sie nie cieszy nie widzi potrzeby zeby sie zobaczyc czy wyjść z domu nie wie czy mnie kocha czy chce ze mna byc chce spokoju ma depresje prawdopodobnie co mam robic ?

Objawy faktycznie mogą świadczyć o zaburzeniach depresyjnych. Można to sprawdzić przy użyciu prostego testu do którego link podaję poniżej:

http://psychiatra.bydgoszcz.eu/publikacje-dla-pacjenta/depresja/skala-depresji-becka/

Test należy wypełnić w odniesieniu do ostatniego miesiąca, daje to najlepszy przekrój tego co się dzieje. Jeśli uzyskany wynik przekroczy 19 punktów powinno się skontaktować ze specjalistą - psychiatrą lub psychologiem. Bez tego nastrój z czasem może ulegać znacznemu pogorszeniu.

Witam, w przypadku podejrzenia depresji, Pani chłopak powinien skorzystać z konsultacji z lekarzem psychiatrą. Proszę porozmawiać o tym z partnerem. Bardzo pomocne jest również, poza leczeniem farmakologicznym, skorzystanie z pomocy psychologa i psychoterapii. Przesyłam link do placówek NFZ: https://zip.nfz.gov.pl/GSL/ Proszę wspierać partnera, zapytać w czym można mu pomóc, być przy nim. Przesyłam link do artykułu: https://portal.abczdrowie.pl/pomoc-w-depresji
Pozdrawiam serdecznie
Dorota Nowacka
psycholog
rejestracja@psycholognowacka.pl
www.psycholognowacka.pl

Witam, niestety niewiele jest Pani w stanie zrobić, póki chłopak chce spokoju i czasu na zastanowienie się czego chce od życia i związku. Jesli podejrzewa u siebie depresję to najlepiej oczywiście byłoby gdyby udał sie do lekarza psychiatry (lub przynajmniej psychologa), który mógłby ją faktycznie zdiagnozować i w razie potrzeby zacząć leczyć. Może Pani oczywiście zachęcić chłopaka do tego ruchu, jednak to od niego zależy czy zechce skorzystać z tej możliwości. Ponieważ dla Pani sytuacja w tym momencie również wydaje się być niełatwą sugeruję również skorzystać z pomocy psychologa dla siebie- potrzebuje Pani niewątpliwie wsparcia i byc może większego zrozumienia tego, co dzieje się w związku. Pozdrawiam, Monika