Jak okazywać uczucia chłopakowi?

Witam moj problem polega na tym ze nie umiem okazywac uczuc chlopakowi jestem z nim rok a to on zawsze pierwszy mnie caluje przytula mowi ze kocha ja nigdy pierwsza tego nie zrobie a bardzo bym chciala nie wiem czemu tak jest, lecze sie na nerwice od 3 lat.jako dziecko bylam kochana w domu wiec nie wiem skad sie to wzielo. Bardzo bym chciala mu powiedziec ze go kocham przytulic ale jakos nie potrafie.nie umiem okazac mu uczuc. Prosze o rade pozdrawiam!

Witam, napisała Pani że nie umie pokazać uczuć chłopakowi, a chciałaby to Pani zmienić. Chciałaby Pani powiedzieć mu że go kocha jako pierwsza. Leczy się Pani na nerwicę od 3 lat. Jest Pani pod opieką lekarza, a czy korzysta Pani z pomocy psychologa? Warto porozmawiać, dłużej zastanowić się czemu tak się dzieje. Psychoterapia to dobry sposób na zastanowienie się nad tym czemu nie potrafi Pani okazywać uczuć i jak to zmienić. Pozdrawiam

Przede wszystkim zastanawiam się co ma Pani na myśli pisząc o okazywaniu uczuć. Proszę pamiętać, że okazywanie uczuć może się dokonywać na wielu płaszczyznach. Czy ma Pani trudności z każdym możliwym sposobem ich okazywania czy tylko z wybranymi? I czy chodzi o ich okazywanie, czy faktyczne doświadczanie? To są istotne pytania bo mogą one różnie zdefiniować Pani trudność. Ponadto, u osób leczących się z powodów nerwicowych często wskazuje się na różnorodne - jawne lub ukryte - obawy. Aby pomóc Pani w trudnościach należy więc najpierw szczegółowo i szczerze odpowiedzieć sobie na różne ważne pytania i nazwać te obawy. Niestety pomóc w tym może tylko specjalista z którym nawiąże Pani bezpośredni kontakt. Jeśli więc podejmuje Pani psychoterapię sugeruję porozmawiać o tym ze swoim psychoterapeutą. Jeśli natomiast do tej pory nie korzystała Pani z takiej możliwości proszę ją rozważyć.

http://www.gabinetzmian.pl